Stavebná výroba so zameraním na maliarske a natieračské práce

3686 G 10

Vyučovací jazyk : slovenský

Učebný odbor je trojročný, štúdium končí záverečnou skúškou a výučným listom v danom obore. Absolvent ovláda všetky druhy maliarskych a natieračských prác.

Nevyhnutnou podmienkou prijatia je vyhovujúci zdravotný, fyzický a telesný stav. Bez závažných alergických a chronických ochorení ( bez dotykových a respiračných alergií, farebný jemnocit... ).

Žiaci sú prijatí na základe prijímacích skúšok - pri výbere sa prihliada na estetické cítenie žiakov. Maliar musí vedieť obstojne kresliť, musí vedieť niesť zodpovednosť  za svoju prácu, musí byť čistotný, poriadkumilovný a úslužný. Vyžaduje sa slušné správanie a spoločenské vystupovanie. Počas učebnej doby sú žiaci vedení k odbornosti v profesii a profesionalite.

*****************************************************************************************************************************************************

Stavebná výroba so zameraním na murárske práce

3686 G 03

Vyučovací jazyk : slovenský a maďarský

Učebný odbor je určený pre chlapcov, ktorí nemajú strach z výšky a netrpia záchvatovými ochoreniami.

Absolvent uvedeného učebného odboru sa uplatní ako kvalifikovaný odborník  v stavebných organizáciách v oblasti murárskych a betonárskych prác.

Dokáže kvalitne vymurovať murivo z rôznych druhov materiálu, zhotoviť vnútorné a vonkajšie omietky, realizovať betonárske a izolatérske práce, osadzuje prefabrikáty, výrobky pridruženej výroby atď. Ovláda obsluhu miešačky, výťahov, dopravníkov, omietacích strojov atď. A navyše je schopný zhotovovať jednoduché debnenie a lešenie.
    Po úspešnom absolvovaní záverečnej skúšky študent obdrží výučný list.

Stavebná výroba so zameraním na stavebné zámočníctvo

3686 G 06

Vyučovací jazyk : slovenský

Tento odbor môžu navštevovať chlapci, ktorí majú dobrý zdravotný stav. Vyžaduje sa vytrvalosť, záujem o odbor - stroje. Štúdium je trojročné a končí záverečnou skúškou, po ktorej absolvent obdrží výučný list.

Uplatní sa ako kvalifikovaný odborník, ktorý je schopný :

- zhotovovať rôzne oceľové výrobky pre občianske priemyselné stavby,
- vykonávať údržbárske a zámočnícke práce,
- robiť rekonštrukcie oceľových výrobkov v stavebníctve.
- dokonale ovláda rezanie, strihanie, vŕtanie, rezanie závitov, nitovanie,  zváranie elektrickým oblúkom a CO2. (zakúpili sme najmodernejšie zváračky)

Žiaci s výborným prospechom môžu absolvovať zváračský kurz a získať tak zváračský preukaz.