BOZP

POLITIKA BEZPEČNOSTI A OCHRANY ZDRAVIA PRI PRÁCI

Vedenie Spojenej školy internátnej v Šahách v súlade so Zákonom NR SR č. 124/2006 Z. z. si dáva za cieľ:

Vytvoriť pre zamestnancov základne podmienky na zaistenie bezpečnosti a ochrany zdravia pri   práci (BOZP) a pred požiarmi (OPP).

-    Vylúčiť alebo obmedziť riziká a faktory podmieňujúce vznik pracovných úrazov, chorôb z povolania   a iných poškodení zdravia z práce.

-      Dodržiavať všeobecné zásady prevencie na pracoviskách školy a pri výkone práce     (z hľadiska     BOZP a OPP).

-      Zabezpečovať a prehodnocovať nebezpečenstvá, ohrozenia a riziká na pracoviskách školy.

-       Prideľovať zamestnancom osobné ochranné pracovné prostriedky.

-       Pravidelne sledovať a monitorovať pracovné prostredie.

-       Vytvorenie podmienok pre rozvoj pracovnej zdravotnej služby.

-     Pravidelne informovať zamestnancov o stave BOZP a OPP v škole, o nepriaznivých účinkoch práce        a pracovného prostredia.

-       Zabezpečiť pravidelné prehlbovanie vedomostí zamestnancov z BOZP.

-   Napĺňanie cieľov politiky bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci je zodpovednosťou všetkých zamestnancov.

PaedDr.Agnesa Pataiová, PhD.

V Šahách 2.9. 2018                                                                             riaditeľka školy