O škole

V súčasnom období školu navštevujú žiaci so zdravotným znevýhodnením vo variante A, B, C. Cieľom a poslaním školy je postupná humanizácia a modernizácia vzdelávacieho procesu a príprava žiakov na spoločenskú a pracovnú integráciu.

V rámci strategických úloh: vytvárame prostredie na implementáciu inovačných pedagogických metód s využitím IKT rozvíjame komunikačné a personálne schopnosti žiakov kladieme dôraz na rozvoj vzťahu žiakov k manuálnej práci najmä na samostatnosť a sebaobsluhu využívame vlastný potenciál žiaka (nielen kognitívny proces získavania vedomostí), ale uprednostňujeme osobnostný rast žiaka, jeho vzťah k životnému prostrediu a k sebe samému. Súčasťou školy je aj školský klub detí, ktorý zabezpečuje popoludňajšiu záujmovú činnosť našich žiakov. Žiaci majú možnosť stravovať sa v školskej jedálni pri ŠZŠ.