O škole

Naša škola vznikla v septembri 2014 zlúčením Špeciálnej základnej školy v Šahách s Odborným učilišťom internátnym a dostala názov Spojená škola internátna - Bentlakásos Öszevont Iskola.

Riaditeľkou školy je PaedDr. Agnesa Pataiová, zástupcami riaditeľky sú Ing. Marta Gregorová a Mgr. Peter Švec, hlavným majstrom odbornej výchovy je p. Norbert Baltazár.

Pozostávame z nasledovných organizačných zložiek:

1. Špeciálna materská škola
  2. Špeciálna základná škola
  3. Odborné učilište internátne
  4. Školský internát
  5. Centrum špeciálno-pedagogického poradenstva
  6. Školská kuchyňa a výdajná školská jedáleň

Učilište disponuje učebňou výpočtovej techniky, posilňovňou vybavenou kvalitným telovýchovným náradím a školskou knižnicou s množstvom hodnotnej beletrie a odbornej literatúry.

Každá odborná učebňa je vybavená televízorom, videom, dataprojektorom a počítačom s pripojením na internet, a tak sú našim žiakom prístupné vždy aktuálne novinky, či už zo sveta techniky, oblasti služieb a obchodu. Dve odborné učebne máme vybavené interaktívnou tabuľou, vďaka čomu je úroveň vzdelávania vyššia aj v tomto ohľade.

Každoročne sa radi zúčastňujeme výstavy Coneco - hodnotnej svojím zameraním, aktuálnym pre našich odchovancov. Odborne sú pripravované aj aktivity, ktoré cibria telesnú a fyzickú zdatnosť žiakov. Najpopulárnejšími sú “Kurz ochrany zdravia a prírody” a “Plavecký kurz”.

Často sa boríme, ako mnohé iné školy, s finančnými potiažami, no naša snaha žiakom odovzdať i skúsenosti tohto druhu, nás vždy primeje nájsť schodné cesty a riešenia. Veď len takto vyzbrojený mladý človek sa bude vedieť plnohodnotne zapojiť do aktívneho spoločenského života a plniť v ňom svoju úlohu, profesnú orientáciu.